تاینی بوک

مطالب خواندنی و آموزشی

پیرامون بازی آلتیمات مورتال کامبت ۳

آلتیمات مورتال کامبت 3

Ultimate Mortal Kombat 3 یک بازی قدیمی و خاطره انگیز است که نسخه ۲ بعدی آن توسط کمپانی میدوای برای چند کنسول از جمله سگا منتشر شد. امروز در سایت تاینی بوک راهنمای فارسی این بازی به صورت کاملا مبتدی و قدم به قدم  قرار میگیرد.

 

در صفحه اصلی و در حالت عادی دو منو وجود دارد. اولین منو برای ورود به بازیست و Start Game نام دارد.بعد از ورود به Start Game سه گزینه برای انتخاب قرار گرفته است.

Mortal Kombat :

این اولین بخش از سمت چپ و مهم ترین و کاربردی ترین قسمت بازیست. با انتخاب آن وارد صفحه کاراکترها میشوید و میتوانید از بین ۲۳ کارکترآزاد یکی را انتخاب کنید. بعد از انتخاب شخصیت مورد نظر وارد صفحه ای میشوید که چهار ساختمان وجود دارد که به ترتیب از سمت چپ ۷ طبقه ،۸ طبقه ، ۹ طبقه و ۱۰ طبقه دارند و بر روی هر طبقه تصویر یکی از کاراکتر ها نقش بسته است .
شما بعد از انتخاب هر ساختمان باید به ترتیب از پایین و در هر طبقه با یک کاراکتر که توسط CPU هدایت می شود مبارزه کنید. دو حریف آخر در هر ساختمان گورو و شائوکان هستند که در صفحه انتخاب کاراکتر وجود ندارند و غول بازی به حساب می آیند. حرف M که در همه ساختمان ها قبل از گورو وجود دارد نشان دهنده این است که شما باید با دو حریف به نوبت در هر راند بجنگید ، این حریف ها به طور شانسی انتخاب می شوند. یادتان باشد که هر ساختمان به همان اندازه که طولانی تر میشود سخت تر هم میشود.

ولی اگه بعد از وارد شدن به بخش مورتال کامبت در صفحه انتخاب کاراکتر استارت دسته ۲ را بزنید بازی به حالت ۲ نفره در می آید. در این صورت اگر روش آوردن منوی مخفی پنجم را بلد باشید یکی از پلایر ها میتواند گورو یا شائوکان را هم برای مبارزه انتخاب کند. تفاوت دیگر بازی دو نفره با بازی تک نفره اینست که در این صورت میتوانید از صفحه  Battle نیز استفاده کنید که در جای خود ان را توضیح میدهم.

Player 2 on 2 Kombat 4 :

این گزینه در بین دو گزینه ی دیگر قرار دارد و  با انتخاب ان وارد صفحه کاراکتر ها می شوید و این امکان وجود دارد که ۲ نفره بازی کنید وهر نفر نیز میتواند ۲ شخصیت انتخاب کند. در این صورت با شکست کاراکتر اول کاراکتر  بعدی وارد بازی می شود و با شکست نفر بعد راند اول به پایان میرسد. در این روش نیز میتوانید از صفحه Battle  استفاده کنید.

Player  Tournament  Kombat 8 :

اخرین گزینه از سمت چپ و اولین گزینه از سمت راست.

با انتخاب این گزینه وارد صفحه کاراکتر ها میشوید و در اینجا پلایر ۱ باید ۴ انتخاب و پلایر ۲ نیز ۴ انتخاب داشته باشد. در این قسمت امکان مبارزه با CPU وجود ندارد و مبارزان ۲ به ۲ به جنگ میپردازند و از هر مسابقه نفر برنده به مسابقه  بعدی راه پیدا میکند و نفر بازنده حذف میشود. در قسمت بعدی بین ۴ مبارز نیز ۲ نفر حذف می شود و ۲  نفر به فینال راه پیدا میکنند.
لازم به ذکر است که در این نوع مبارزه صفحه Battle کار نمیکند وfinish him/her هم وجود ندارد . همچنین مبارزات تک راند هستند.

 کسی که در فینال پیروز شود میتواند یک جایزه از بین ۱۰ جایزه مختلف انتخاب کند. که این جوایز به صورت اشکال متفاوت هستند . شما میتوانید با انتخاب هر شکل جایزه داخل آن را مشاهده کنید. از جمله جوایزی که در این قسمت وجود دارد نمایشی هست که کاراکتر های بازی در آن شرکت میکنند.