تاینی بوک

مطالب خواندنی و آموزشی

لغت نامه آلتیمات مورتال کامبت ۳

لغت نامه آلتیمات مورتال کامبت 3

شامل معنی و توضیح ۳۸ کلمه و ترکیب انگلیسی موجود در بازی

این لغت نامه برای اولین بار توسط تاینی بوک برای استفاده عموم قرار میگیرد.فرهنگ لغتی کامل ، مختص بازی پرطرفدار التیمات مورتال کامبت ۳ برای فهم بهتر و آشنایی بیشتر با قسمت های مختلف بازی.

 

Animality: طبیعت حیوانی ،  یکی از فنون  پایان بازی که به فن حیوانی معروف است و پس از اجرای آن کاراکتر تبدیل به یک حیوان می شود  و به حریف حمله میکند. نحوه اجرای آن با سایر فنون بازی تفاوت دارد.

Babality : ساده ترین فن پایانی در بازی که پس از اجرا آن شخصیت تبدیل به یک کودک می شود وشروع میکند به گریه کردن. در هنگام زدن این فن  بر خلاف سایر فنون انتهای بازی می توانید در هر فاصله ای از حریف قرار بگیرید.

Battele : نبرد و جنگ ، در زمان لود بازی (زمانی که دو کاراکتر با ژست خاص خود در رو به روی یکدیگر قرار میگیرند ) در بالا ی صفحه هک شده است. به همین دلیل به این صفحه  battle گفته میشود . در این صفحه  میتوان کد های خاصی وارد واثر ان را در بازی مشاهده کرد.

Blood خون ، اولین گزینه در منودوم  (options) که  در حالت on  قرار دارد . در صورتی که این گزینه of  شود ، خون ریزی از شخصیت ها در هنگام مبارزه غیره فعال می شود وخشونت بازی پایین می گیرد. این گزینه برای زمانی کارایی دارد که با خواهر  یا برادر کوچکتان بازی میکنید و نمی خواهید خشونت بازی روی او تا ثیر بگذارد.

Brutality : وحشی گری ، یکی از فنون  پایانی که زدن آن نسبت به سایر فنون سخت تر است واغلب با فشردن سریع ۱۰ تا ۱۳ دکمه انجام می شود . در این فن شخصیت با ضربات پی در پی حریف را نابود میکند و به همین دلیل به ۲۴ ضرب هم معروف است. در هنگام زدن فن باید به حریف جفت شوید واگر یک لحظه اشتباه کنید حریف به زمین می افتد.ظاهرا بروتالیتی لذت بخش ترین قسمت بازی استو طرفدار زیادی دارد.

Cheats : نام منوی سوم که در حالت عادی مخفیست و بعد از ظاهر کردن ان ( به کمک رمز ) میتوان از یک سری امکانات مخفی همچون افزایش Continues  وافزایش صدا بازی بهره برد.

Choose Your Destiny : “سر نوشتت را انتخاب کن” ،  در  بازی با CPU (حریف کامپیوتری) در قسمتی که چهار ساختمان یا نمودار حریف ها برای انتخاب وجود دارد در بالای صفحه نقش بسته است.

Dancer : بابیلون ۷ این کلمه را رقاص معنی میکند ، در بازی زمانی که یکی از بازیکنان به مرگ نزدیگ میشود در زیر نمودار خون برای یک لحظه ظاهر خواهد شد ودر این هنگام  صدای بوق نیز شنیده می شود. بعد از ظاهر شدن این پیام با یک حرکت می توان کاراکتر  حریف را نابود کرد.

Exit : خروج ، گزینه آخر همه منو ها و برای خارج شدن از ان منو به کار می رود.

Fatality : بهترین وجذاب ترین فن پایانی که پس از اجرا ان شخصیت با روشی وحشیانه حریف را نابود میکند. اکثر فاتالیتی ها ۴ دکمه ای  و بعضی نیز ۵ دکمه ای هستند. هنگام زدن فاتالیتی باید در جایی قرار بگیرید که برای اجرای آن مناسب است . در منوی پنجم killer codes که در حالت عادی مخفی میباشد میتوان اجرای فاتالیتی را آسان کرد ولی باز هم در بازی حتما باید در جای مناسبی قرار بگیرید  ودکمه به خصوصی را فشار داد.

Fight : مبارزه ، زمان شروع بازی با رنگ قرمز و فونت زیبایی به نمایش در میاید.

Fighting : جنگیدن ، یکی از انواع بازی ها میباشد که در آن مبارزه تن به تن پس از انتخاب شخصیت های مبارز صورت میگیرد. تمام بازی های مورتال کامبت به جز ۳ تا از انها  در سبک  fighting هستند. مثلا همین Ultimate Mortal Kombat 3 که بهترین بازی fighting  سگاست.

Finish her  : تمامش کن ، زمانی که یکی از مبارزان در راند دوم یا سوم میزان خونش صفر شود  به نمایش در میاید و۳ ثانیه به برنده ی بازی  وقت میدهد تا از فنون مخصوص پایان بازی استفاده کند. رنگ این کلمه قرمز است و دلیل آن نیز خشونتیست که در اجرای این فنون وجود دارد.

نکته : این کلمه در صورت زن بودن بازنده به نمایش در میاید .

Finish him : تمامش کن ، زمانی که یکی از مبارزان در راند دوم یا سوم میزان خونش صفر شود  به نمایش در میاید و۳ ثانیه به برنده ی بازی  وقت میدهد تا از فنون مخصوص پایان بازی استفاده کند. رنگ این کلمه قرمز است و دلیل آن نیز خشونتیست که در اجرای این فنون وجود دارد.

نکته : این کلمه در صورت مرد بودن بازنده به نمایش در میاید .

Friendship : دوستی ، یکی از فن های پایانی که با اجرا ان شخصیت به حریف کاری ندارد و خودش یک کار خاصی انجام میدهد که اغلب خنده دار است.

Game ower : بازی تمام شد ، در مواقعی که در بازی با cpu  شکست میخورید به نمایش در میاید.

Hits  : ضربات ، بعد از زدن ضربه های پشت سر هم یعنی کمبو تعداد ضربه ها به کمک این کلمه اعلام میشود که در این نسخه طولانی ترین کمبو ۸ ضربه ای است وبه این صورت نوشته میشود : ۸ hits

Joy Stick : دسته بازی ، چهارمین گزینه منوی دوم بازی (options) که برای تنظیمات دسته کاربرد دارد.

Killer Codes : رمز مرگبار ، نام پنجمین منو که در حالت عادی مخفیست و پس از ظاهر کردن آن (با کمک رمز)    می توان از یک سری امکانات مخفی همچون انتخاب غول ها(موتارو وشائوکان) و آسان کردن فینیشهیم ها  بهره برد و همچنین در این منو بازی مخفی نیز وجود دارد.

Kombo : چند ضرب که در بازی نقش مهمی دارند و در هنگام زدن آن باید به حریف جفت شد.

هر کارکتری چند کمبو دارد و برای بعضی ها از دیگری طولانی تر است. طولانی ترین کمبو ها در این نسخه ۸ ضربه است.

Level : سطح ، دومین گزینه در منو دوم (options ) و برای انتخواب درجه سختی بازیست که دارای گذینه های (easiest: اسان ترین)، ( easy : اسان )، ( medium :معمولی)،(hard : سخت) و ( hardest : سخت ترین) است.

Midway : نام ناشر بازی که تمام نسخه های بازی را عرضه می کرد ولی حالا ورشکست شده است ونسخه های جدید آن توسط  ناشر دیگری آماده می شود.

Master : چیره دست ، استاد ، ماهر ، در بازی با  CPU (حریف کامپیوتری ) نام ساختمان سوم وچهارم میباشد.

Novice : مبتدی ، در  بازی  با CPU  (حریف کامپیوتری) نام ساختمان اول میباشد.

Play Hidden Game : آخرین گزینه در منو پنجم (مخفی) که به معنی اجرا بازی مخفیست و با انتخاب آن میتوان از یک بازی کوچک هواپیما لذت برد.

Press Start :  “استارت را فشار بده ”  ، در مواقعی که یکی از پلایر ها با cpu  بازی میکند ، در بالای خون پلایر  دیگر به نمایش در میاید تا او با فشار دادن استارت صفحه انتخاب کاراکتر را در حالت ۲ نفره بیاورد.

Quick end : اولین گزینه منوی  پنجم که به معنی پایان سریع است و برای آسان کردن فینیشهیم / هر به کار می رود.

Round : نوبت یا دوره ، در بازی مورتال کامبت دو مبارز باید در ۲ نوبت با هم مبارزه کنند تا برنده ی بازی معلوم شود . در صورتی که هر کدام  در یک راند پیروز شوند مساوی خواهند شد و به راند نهایی یعنی راند سوم منتقل میشوند تا برنده اصلی معلوم شود.

Secrets : رازها ، نام منوی چهارم بازی که در حالت عادی مخفیست و بعد از ظاهر کردن آن (به کمک رمز) میتوان از یک سری امکانات مخفی همچون تغییر سرعت تایمر بهره برد.

Select your fighter : “مبارز خود را انتخاب کن” ، در صفحه انتخاب کاراکتر بالای صفحه قرار دارد.

Sound : صدا ، سومین گزینه در منو دوم بازی (options) که در حالت on  قرار دارد ودر صورت of  کردن آن صدای بازی به طور کامل قطع میشود.

Stag fatality : یکی از  finish him/her ها میباشد که در زمین خاص خود به کار میرود و  در هنگام زدن آن باید به حریف جفت شوید . این فن اگر در روی پل انجام شود، کاراکتر حریف را از پل بر روی تیغه های چرخان پرت میکند. واگر در ایستگاه قطار انجام شود کاراکتر حریف را به زیر قطار پرت میکند. این فن به فن سیاه چاله نیز معروف است.

Timer : زمان سنج ، گزینه اول منوی چهارم که برای تغییر سرعت زمان بازی به کار میرود.  که در حالت عادی normal  است و میتوان آن را به این گزینه ها تغییر داد :

( Off :غیر فعال )       (Slow : اهسته)         (Fast : سریع)

UMK 3 : مخفف  Ultimate Mortal Kombat 3 به معنی مبارزه مرگبار نهایی ۳

Ultimat Mortal Kombat 3 : مبارزه مرگبار نهایی ۳

Warrior : جنگاور ، در بازی با CPU (حریف کامپیوتری) نام ساختمان دوم میباشد.

Win / wins: برنده ، زمانی که یکی از شخصیت ها مثلا Rain پیروز میشود به این صورت می آید: Rain Wins

Tournament : مسابقه ، در بیشتر قسمت های بازی به چشم میخورد.

 

* جمال ساداتی

 

کپی برداری از مطالب اختصاصی  تاینی بوک  در وب سایت ها و وبلاگها به صورت متن کامل یا بخشی از آن غیر قانونیست و گروه تاینی بوک هیچگونه رضایتی در این مورد ندارد.