پدر و کودک

حضور یک نوزاد در خانه شما علارغم تمام شادی و شوری که با خود می آورد ،حساسیت نوع زندگی شما با همسرتان را تغییر می دهد.

به گزارش روزگار نو: متخصصان علم روانشناسی بر این باورند که بر خلاف تفکر همگانی که با تولد یک نوزاد مسئولیت خانم بیشتر از آقا است می گویند:خانم ها بعد از ۹ ماه بارداری و وضع حمل خود را با مسئولیت های زیادی که بر دوششان افتاده در حال غرق شدن می بینند.

تغییرات بسیار زیادی که در بدن آنها رخ داده است ،تغییر در سبک زندگی و احساساتشان،حجم کاری بالاو از همه مهم تر مسئول بودن در برابر بچه ای که به این دنیا آورده اند همه این ها می تواند عاملی برای دوری خانم ها از همسرانشان شود و زندگی آرام آنها با ورود یک نوزاد کوچک دچار اختلال شود.

در کنار این همه تغییر اکثر خانم ها بعد از زایمان احساس سرخوردگی و نارضایتی از خود دارند چرا که فرصت کمی را برای پرداختن به خود و امور شخصی شان دارند.

دکتر کینگ می گوید:”خستگی یک مسئله بزرگ برای زنان با نوزادان و کودکان خردسال می شود و یک زن وقتی خسته است زن مورد علاقه نیست.”

اینجا است که مسئولیت آقایان برای بازگرداندن روحیه همسرشان شروع می شود ،آنها باید در نگه داری فرزندشان نهایت همکاری را داشته باشند.ساعت هایی از روز از فرزندشان نگه داری کنند و از همسرشان بخواهند تا به کار های شخصی اش بپردازد مثلأورزش کند و …

این کار موجب می شود نوزاد تازه وارد جایگاهش را در خانه داشته باشد و پدر و مادرش نیز با کمال رضایت در کنار هم زندگی کنند.

« »